Laureaaci wyróżnienia FOSIT 2011

VMware

Firma VMware (NYSE: VMW), światowy lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktur chmur obliczeniowych (cloud), oferuje klientom sprawdzone rozwiązania, które znacznie ograniczają złożoność systemu informatycznego i umożliwiają bardziej elastyczne, sprawne świadczenie usług. Firma VMware przyspiesza migrację do systemu chmury obliczeniowej przy zachowaniu dotychczasowych inwestycji w infrastrukturę i możliwości wydajnego, sprawnego świadczenia usług bez utraty kontroli. Firma VMware ma ponad 250 000 klientów i dysponuje siecią 25 000 partnerów na całym świecie, dzięki czemu ułatwia firmom dowolnej wielkości ograniczanie kosztów i zachowanie swobody wyboru. Pomaga zwiększać prężność firmy i oszczędzać energię — finansów, ludzi i środowiska.

www.vmware.pl
 

EMC

Amerykańska korporacja produkująca komputerowe systemy zarządzania i przechowywania danych. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Hopkinton w amerykańskim stanie Massachusetts. EMC dostarcza głównie systemy do przechowywania danych cyfrowych. Jest dostawcą rozwiązań Enterprise Storage, czyli komputerowych systemów współdzielenia, zarządzania i ochrony danych, opartych o inteligentne macierze dyskowe EMC Symmetrix, Clariion, urządzenia sieciowe Connectrix, Celerra, Centera. Rozwiązania EMC to produkty z zakresu SAN, NAS oraz CAS tworzące zintegrowaną infrastrukturę sieciową, umożliwiające zarządzanie przechowywaną informacją, konsolidację macierzy i serwerów.

www.emc.com

Devoteam SA

Firma specjalizuje się w integracji systemów teleinformatycznych dla podmiotów związanych z rynkiem telekomunikacyjnym, finansowym, przemysłowym i administracji publicznej. Tworzy unikalne rozwiązania biznesowe w obszarze automatyzacji procesów obsługi Klienta (CRM), rozwiązania służące do zarządzania procesami biznesowymi (BPM), oraz procesem obiegu dokumentów (ECM). Ponadto specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań przeznaczonych do automatyzacji kanałów komunikacyjnych (Call Center, IVR) z korporacyjnych systemów wspomagania decyzji (Business Intelligence). Oferuje także szeroką paletę usług w zakresie ITSM, projektowania, budowy i adaptacji centrów przetwarzania danych (Data Center) oraz projektowania, integracji i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

www.devoteam.pl

Forrester Research

Firma badawcza z zakresu technologii i rynku, które zapewnia unikalne doradztwo i porady dla globalnych liderów w dziedzinie biznesu i IT. Zarządza setkami analityków w wielu obszarach. Jest jedyną firmą, która tworzy przyszłościowe analizy i badania dla nowoczesnych organizacji.

www.forrester.com