Laureaci wyróżnienia FOSIT 2012

EMC

Amerykańska korporacja produkująca komputerowe systemy zarządzania i przechowywania danych. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Hopkinton w amerykańskim stanie Massachusetts. EMC dostarcza głównie systemy do przechowywania danych cyfrowych. Jest dostawcą rozwiązań Enterprise Storage, czyli komputerowych systemów współdzielenia, zarządzania i ochrony danych, opartych o inteligentne macierze dyskowe EMC Symmetrix, Clariion, urządzenia sieciowe Connectrix, Celerra, Centera. Rozwiązania EMC to produkty z zakresu SAN, NAS oraz CAS tworzące zintegrowaną infrastrukturę sieciową, umożliwiające zarządzanie przechowywaną informacją, konsolidację macierzy i serwerów.

www.emc.com

GTS Poland

GTS to jeden z największych w Polsce alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych, o ugruntowanej pozycji, notowany w prestiżowych rankingach rynkowych.
Firma świadczy nowoczesne i zintegrowane usługi telekomunikacyjne dla firm oraz instytucji. Ponad 7 tysięcy klientów biznesowych GTS – w tym duże polskie oraz zagraniczne korporacje, placówki administracji publicznej oraz małe i średnie firmy ze wszystkich niemal branż – może bezpiecznie i efektywnie prowadzić swoją codzienną działalność i realizować biznesowe cele.GTS świadczy usługi na terenie całego kraju. Firma jest częścią działającego w Europie Centralnej operatora telekomunikacyjnego GTS Central Europe.

www.gts.pl

CISCO

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie technologii sieciowych przeznaczonych do obsługi Internetu. Sieci są fundamentem komunikacji przedsiębiorstw, szkół, administracji publicznej i osób prywatnych, a fundamentem Internetu i innych sieci opartych na protokole internetowym (IP) są rozwiązania firmy Cisco.Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności. Nazwa Cisco stała się synonimem Internetu oraz wzrostu produktywności możliwego dzięki rozwiązaniom wykorzystującym Internet. Wizją firmy Cisco jest zmiana sposobu w jaki ludzie współpracują, żyją, bawią się oraz uczą.

www.cisco.com

CODEC

CODEC jest europejskim liderem w zakresie dostarczania dużym i średnim organizacjom rozwiązań klasy Business Intelligence i Enterprise Performance Management.
Rozwiązania Codec umożliwiają podejmowanie decyzji oparte na solidnych informacjach oraz zarządzanie wydajnością korporacji (Enterprise Performance Management). Oferujemy rozwiązania dla każdego poziomu cyklu zarządzania wydajnością: od planowania, poprzez zarządzanie strategiczne, budżetowanie, do generowania raportów i analiz realizacji. Rozwiązania analizują dane i informacje na wskroś przedsiębiorstwa. Business Intelligence firmy Codec, rozwiązania raportowania i kart wyników (scorecarding) są wyjątkowe w branży, zarówno pod kątem wydajności i funkcjonalności, jak również unikatowej w skali rynku metodzie wizualizacji informacji. Rozwiązanania dają wiele możliwości maksymalnego zaangażowania w pracę użytkowników oraz przynoszą podstawy do szybkiego osiągania zwrotu z inwestycji.

www.codec.pl

DBPLUS

W DBPLUS, dzięki  praktycznej wiedzy, powstało intuicyjne i innowacyjne narzędzie  dla administratorów baz danych oraz developerów, które w sposób przejrzysty informuje nie tylko o problemach wydajnościowych, ale przede wszystkim pokazuje ich przyczynę.
Samo narzędzie to nie wszystko. Stworzyliśmy unikalny zestaw usług, które pozwalają działom IT rozwiązać te problemy wraz z naszymi specjalistami, unikając w ten sposób inwestycji w sprzęt, dodatkowe licencje i wsparcie techniczne producentów.Nasze doświadczenie zdobyte w bardzo wielu środowiskach na różnych platformach pokazuje, że znakomita większość problemów wydajnościowych spowodowanych jest poprzez zbyt długi czas odczytywania informacji z urządzeń dyskowych. Potrafimy, wykorzystując nasze narzędzie, zmierzyć ten czas i pokazać z dokładnością co do sekundy, czy problem leży po stronie bazy danych, czy też po stronie systemu dyskowego. Jesteśmy w stanie wskazać w funkcji czasu zapytania, które są odpowiedzialne za problemy wydajnościowe. Nasi eksperci przygotują rozwiązanie problemu.

www.dbplus.pl